Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
HaniskaHľadať
 
 

Africký mor ošípanýchVytlačiť
 

ošípané.jpg

Obec Haniska,  na základe výzvy Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Košiciach upozorňuje chovateľov, že dňa 6.11.2018 vydala Európska komisia Vykonávacie rozhodnutie komisie 2018/1669, ktorým sa ruší výnimka udelená rozhodnutím 2006/80/ES pre niektoré členské štáty vrátane Slovenskej republiky, o identifikácii a registrácii zvierat. Uvedeným rozhodnutím nastáva povinnosť registrácie chovov ošípaných v centrálnom registri hospodárskych zvierat už od jedného kusa ošípanej. Uvedená povinnosť vyplýva aj z § 40a zákona NR SR č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.
Na základe týchto skutočností Obec Haniska na žiadosť Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Košiciach oznamuje všetkým neregistrovaným chovateľom ošípaných, aby sa registrovali v centrálnom registri hospodárskych zvierat v najkratšom možnom termíne. Každý chovateľ (každý obyvateľ), ktorý chová doma ošípanú (bez ohľadu na počet ošípaných), je povinný registrovať tento chov.
Postup registrácie:
1.  chovateľ vyplní tlačivo žiadosti o registráciu chovu hospodárskych zvierat,
2. chovateľ v zmysle Vyhlášky ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR č. 17/2012 Z. z. vyplní tlačivo registrácie chovu,
3.  vyplnené tlačivá chovateľ doručí na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu v Košiciach, Hlinkova 1/C, 040 01 Košice - mesto.
Viac informácií chovatelia získajú na webovom portáli Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky: http://www.mpsr.sk/

Nesplnenie registračnej povinnosti je sankcionovateľné. 
V prípade zistenia neregistrovaných chovateľov v zmysle § 48 zákona č. 39/2007 Z. z. ide o porušenie zákona, za ktorý orgán veterinárnej správy uloží pokutu od 100 € do 400 € pre fyzické osoby a od 400 € do 3500 € pre fyzické osoby podnikateľov alebo právnické osoby.


 
 

dnes je: 21.5.2019

meniny má: Zina

Oznamy priamo do mobilu

webygroup
ÚvodÚvodná stránka