Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
HaniskaHľadať
 
 

Jednota dôchodcov

Základná organizácia JD Haniska

jednota_dochodcov_logo.jpgJednota dôchodcov Slovenska je občianske združenie fungujúce v súlade so zákonom o združovaní občanov.

Naša organizácia bola založená v roku 2000. Prvou predsedníčkou bola zvolená p. Alžbeta Čarná. Počet členov pri založení organizácie bol 50.

Po troch rokoch existencie bol na "Výročnej schôdzi základnej organizácie" zvolený na ďalšie tri roky nový výbor v tomto zložení:

Predseda: Marta Štofová

Hospodárka: Jolana Kajlová

Členovia: Agnesa Papugová

                 Jolana Pravcová

                 František Varga

Revízor: Marta Hegyközyová

  
Členská základňa sa postupne rozširovala, na súčasný počet 61 členov. Vždy začiatkom roka majú výbory ZO-JDS plné ruky práce. Pripravujú hodnotiace schôdze ale aj plán práce na ďalší rok. Bolo to tak aj v Haniske. Hodnotiace stretnutie sme pripravili na deň 8.2.2015.. Zúčastnilo sa 55 členov. Pozvanie prijal aj pán starosta Ing. Miloš Barcal, ktorý zároveň poďakoval členom výboru za spoluprácu a činnosť pri rozvoji našej obce. Spevácka skupina, ktorá získala ďalšiu členku Margitu Šemnickú, nám pripravila pekný program, v ktorom si pripomenuli svoje školské časy zo svojej mladosti. Všetkých seniorov privítala predsedníčka ZO-JDS Marta Štofová a oboznámila ich s plánom práce na rok 2015. Po vystúpení sme poblahoželali našej jubilantke Elene Vargovej ku krásnym narodeninám. Predsedníčka organizácie ďakuje pánovi starostovi a tiež pánovi Feketemu za podporu a finančnú pomoc, ktorú nám každý rok poskytujú. Tradíciou našej organizácie je poriadať zájazdy a tok to bolo aj v tomto roku. Využili sme možnosť počasia na kúpaliskách, rekreácie na Orave, Slovenský raj, Ľubovianske kúpele a tiež okresný zájazd Trebišov – vínna cesta. V spolupráci so starostom sme sa zúčastnili brigády v našej obci a skrášlili sme ju kvetmi a tiež naše členky (športovkyne) cyklotúry Haniska-Trstené pri Hornáde a späť. Naša spevácka skupina sa zúčastňuje rôznych akcií, napr. „Špivané varené“, guľáš, šúľance, plnená kapusta doma aj v okolitých obciach. V minulom roku sme boli prvýkrát pozvaní do Hanisky pri Prešove, kde sme z 8. družstiev získali prvé miesto. Na námestí v našej obci sme piesňou privítali Mikuláša a zároveň bol rozsvietený stromček. Na Vianočnej akadémií v kultúrnom dome, sme pozdravili našich najstarších občanov. Predsedníčka organizácie odovzdala členom výboru Ďakovné listy za ich spoluprácu. Okrem pozitívnych nás v priebehu roka postihli aj smutné udalosti, keď nás navždy opustili 4 členovia, s ktorými sme sa dôstojne rozlúčili. Po vyčerpaní programu nám do tanca zahral Ondrej Jelč a urobil nám dobrú náladu a spolu sme si aj zatancovali. Seniori sa rozchádzali vo výbornej nálade so želaním do skorého videnia.

Výbor ZO-JD
H a n i s k a 


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Oznamy priamo do mobilu

webygroup
ÚvodÚvodná stránka